Pivo a víno

KSARA

Chateau KSARA je vinárska spoločnosť v Bekaa Valley v Libanone založená v roku 1857. Ako prví vyrobili suché červené víno v Libanone. Ksara sa stala najpopulárnejšou značkou v krajine a nielen to, víno exportujú až do 40 krajín po celom svete. Vinárstvo vedie výrobu vína v duchu tradícií, no s modernosťou, keď už ich predkovia, Féničania, ako prví začali vyrábať víno a predávať ho do antického Ríma, Atén, či Egypta.

Chateau KSARA je najstarším, najväčším a najnavštevovanejším vinárstvom v Libanone, ktoré ročne navštívi až 70.000 turistov. Ročne v Bekaa Valley vyprodukujú viac ako 3.000.000 fliaš.

ALMAZA

V roku 1933 sa partia piatich bratov a kamarátov vydala na cestu variť prvé libanonské pivo. Na začiatku ich cesty ani len netušili, že z plodov ich práce sa postupom času budú tešiť milióny ľudí. ALMAZA je v arabskom jazyku ekvivalentom slova diamant, čo dokonale vystihuje dokonalosť a jedinečnosť tohto piva. V 80-tych rokoch minulého storočia mala vďaka libanonskému konfliktu na výber, buď emigruje, alebo skončí s výrobou. Almaza presťahovala na 1,5 roka výrobu do Talianska, odkiaľ tajne dúfala a verila v návrat do rodnej krajiny...a stalo sa, silnejšia ako predtým doteraz stojí a vyrába pivo obľúbené a známe nielen v Libanone, ale takmer na celom svete.

Svoju produkciu od roku 1933, kedy vyrábala 1.000 fliaš za hodinu, zvýšila na takmer 24.000 fliaš za hodinu, čím sa stala číslom jeden medzi libanonskými pivovarmi.